5 albümünden 5 şarkıyla: Moon Duo

5 albümünden 5 şarkıyla: Moon Duo

Bu seneki son turnesi kapsamında İstanbul’a da uzunca bir aranın ardından uğrayan Moon Duo’yla bu gece Zorlu PSM Studio sahnesindeki buluşmamız öncesinde, grubun 2010’dan bu yana yayınladığı 1 EP ve 4 albümden birer şarkıyla ısınıyoruz!

“Motorcycle, I Love You “
Escape EP, 2010

Moon Duo’nun ilk yayınlarından biri olan 2010 çıkışlı Escape EP’nin bir ara Bant Mag. ofisinde marşa dönüşen hipnotik açılış şarkısı “Motorcycle, I Love You”, bu akşamki konserde duymak için can attığımız parçalar arasında başı çekiyor.

“Scars”
Mazes, 2011

Sacred Bones etiketiyle yayınlanan ilk Moon Duo uzunçaları Mazes‘ta Sanae Yamada ve Erik ‘Ripley’ Johnson’ın iyice olgunlaşmış bütünlüğü şarkıların tamamında hissediliyordu. Sakin ve salaş atmosferin Johnson’ın oturaklı gitar sololarıyla birleştiği “Scars” da her sesiyle yaz aylarının yumuşaklığını çağrıştırıyor.

“Sleepwalker”
Circles, 2012

Tekrarlar, çarpıcı gitar ve synth tonları ve motorik ritimlerin harmanlandığı Moon Duo’nun karakteristik tınısını biraz daha cilalı bir prodüksiyonla dinlediğimiz Circles, grubun diskografisinin en dikkat çekici çalışmaları arasında yer alıyor. King Khan’ın nefis performansıyla parladığı klibi eşliğinde “Sleepwalker”, söz konusu albüme dalmak için en ideal başlangıç!

“Creepin'”
Occult Architecture, Vol. 1, 2017

Aynı yılda iki albüm birden yayınlayan Moon Duo’nun Occult Architecture çalışmasının ilk yarısı yüksek enerjisi ve dinleyeni harekete geçiren şarkılarıyla grubun dinleyicilerini kısa sürede mest etti. İlk single’lardan “Creepin'”, vokal melodisiyle de akıllarda hemen yer ediyor.

“Lost in Light”
Occult Architecture, Vol. 2, 2017

İlk Occult Architecture albümüne nazaran dinleyiciye daha fazla boşluk bırakan ve biraz daha aydınlık temaları merkezine alan Vol. 2, baştan sona bir konsept albüm yaklaşımını üzerinde taşıyor. Grubun büyük bir titizlikle yarattığı kozmik evrene, hemen aşağıdaki “Lost in Light”la kendinizi bırakın!

Benzer yazılar