Alison Brie, yeni Netflix komedisinde başrolde

Alison Brie, yeni Netflix komedisinde başrolde

Geçtiğimiz yıl sona eren komedi dizisi Community‘nin başrol oyuncularından Alison Brie, yeni Netflix dizisi G.L.O.W.‘da rol alacak. Orange Is The New Black‘in yaratıcılarından Jenji Kohan’ın yapımcılığını üstleneceği komedi dizisinin senaryosu, erkek egemen güreş camiasına karşı olarak kurulmuş bir kadın güreş liginin gerçek hikayesinden yola çıkarak yazılmış.

Ruth isimli işsiz kalmış bir aktörün hayallerini gerçekleştirerek kadınlar güreş ligine girme macerasını konu edecek dizi, 1980’lerin Los Angeles’ında geçecek. Gorgeous Ladies Of Wrestling (Güreşin Harika Kadınları) isimli güreş ligi, daha önce Las Vegas’ta geçen ve küçük skeçler, müzik performansları ve gerçek güreş müsabakalarının gerçekleştiği bir şov programıyla televizyona uyarlanmıştı. Söz konusu programla aynı ismi taşıyacak olan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.

Henüz dizinin oyuncu kadrosunda Alison Brie’yle birlikte kimleri izleyeceğimize dair bir bilgi yok. Fakat dizideki ana karakteri Brie canlandıracak. Netflix’in bir başka popüler serisi olan BoJack Horseman‘ın seslendirme kadrosunda yer alan Alison Brie, son olarak başrollerini Miles Teller’la paylaştığı komedi filmi Get A Job‘la karşımıza çıkmıştı.

 

Benzer yazılar