Andy Kaufman’ın hayatı çizgi roman oluyor: “Is This Guy For Real?”

Andy Kaufman’ın hayatı çizgi roman oluyor: “Is This Guy For Real?”

1984 yılında hayatını kaybeden Amerikalı komedyen, yazar ve aktör Andy Kaufman’ın hayatı çizgi roman oluyor. Ignatz Ödüllü sanatçı Box Brown’ın hazırladığı çizgi roman Is This Guy For Real? ismini taşıyor.

2018’de yayınlanacak olan çizgi romanın henüz hangi yayınevinden çıkacağı bilinmiyor. Kaufman’ın gençlik yılları, eğlence sektöründeki kariyeri, Jerry Lawler’la aralarındaki problemler ve daha nice detayın yer alacağı Is This Guy For Real?, komedi dünyasının en kendine has figürlerinden birini daha yakından tanıma fırsatı sunacak.

Son olarak Tetris: The Games People Play isimli çizgi romanıyla karşımıza çıkan Box Brown, daha önce de biyografik çalışmalara imza atmıştı. 2014 yılında First Second Books etiketiyle yayınlanan André the Giant: Life and Legend kitabında efsanevi güreşçinin hayatını anlatan Box Brown, aynı zamanda Kickstarter’daki destek kampanyasıyla hayata geçen Retrofit Comics‘le yayıncılık hayatını da sürdürüyor.

Tamamı siyah beyaz olacak Is This Guy For Real?‘dan çeşitli sayfa tasarımları ilk kez Playboy’un web portalı aracılığıyla yayınlandı.

andy1
andy-3

Kitaptan yayınlanan sayfaların tamamını görmek için buraya tıklamanız yeterli.

Benzer yazılar