Ben Kingsley, “Operation Finale”de Adolf Eichmann’ı canlandıracak

Ben Kingsley, “Operation Finale”de Adolf Eichmann’ı canlandıracak

Çekimlerine önümüzdeki aylarda Arjantin’de başlayacak MGM filmi Operation Finale, Avrupalı Yahudilerin soykırım sürecinde sürgün edilmelerinin ardındaki kilit isimlerden biri olan Binbaşı Adolf Eichmann’ın İkinci Dünya Savaşı’ndan yıllar sonra yakalanma sürecini konu ediyor. Filmde söz konusu karakteri canlandıracak ismin Ben Kingsley olacağı açıklandı.

Schindler’s List, Gandhi, Shutter Island ve Lucky Number Slevin gibi filmlerdeki performanslarıyla tanınan Ben Kingsley, yönetmenliğini Chris Weitz’ın üstleneceği filmin oyuncu kadrosuna katılan ikinci isim oldu. Filmde İsrailli gizli ajan Peter Malkin’i canlandıracak isimse son dönemin popüler oyuncularından Oscar Isaac. Senaryosu Matthew Orton imzası taşıyacak olan filmin vizyon tarihiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Usta oyuncu Ben Kingsley’i yakında izleyeceğimiz diğer yapımlar arasında Danimarkalı sinemacı Per Fly’ın yazıp yönettiği gerilim filmi Backstabbing for Beginners, Gideon Raff imzalı tarihi dram filmi Red Sea Diving Resort, Henrik Ibsen’in aynı isimli tiyatro oyunundan sinemaya uyarlanacak olan A Doll’s House ve kült animasyon film Watership Down‘ın dört bölümlük televizyon uyarlaması bulunuyor.

Benzer yazılar