Brian Eno’dan yeni bir albüm geliyor: “The Ship”

Brian Eno’dan yeni bir albüm geliyor: “The Ship”

Son olarak Underworld üyesi Karl Hyde’la birlikte yayınladığı albümlerle karşımıza çıkan Brian Eno, Warp Records etiketiyle yeni bir stüdyo albümü yayınlıyor. The Ship ismini taşıyan albümde, ses enstalasyonu şeklinde oluşturulmuş parçalar yer alacak.

Ritmik öğelerin ve akort geçişlerinin oluşturacağı sağlam bir zemine ihtiyaç duymadan, seslerin kendi başlarına boşluk ve zamanın içinde varolmasını tercih ettiği bir albüm hazırlamak istediğini dile getiren Eno, The Ship‘te bir de Velvet Underground yorumuna yer verecek. 1969 çıkışlı üçüncü Velvet Underground albümünde yer alan “I’m Set Free”nin Brian Eno tarafından yorumlanmış halini The Ship albümünde dinleyebileceğiz. Yirmi dakikayı aşan iki şarkıdan oluşan The Ship‘teki “Fickle Sun” parçasının üçüncü bölümü, söz konusu parça olacak.

Yeni Brian Eno albümü The Ship, 29 Nisan’da yayınlanacak. Eno’nun 2014 yılında yine Warp etiketiyle yayınlanan Karl Hyde’la ortak albümü High Life‘ta yer alan “Lilac” parçasını aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.

 

Benzer yazılar