Bu yılki Fantastic Fest programından ilk filmler belli oldu

Bu yılki Fantastic Fest programından ilk filmler belli oldu

Austin’de düzenlenen ve geçtiğimiz yıl programında birçok Türkiye yapımı filme de yer veren Fantastic Fest, bu yılki programından ilk isimleri açıkladı. Tim Burton, Don Coscarelli, James Bryan gibi yönetmenlerin çeşitli filmlerinin yer alacağı festival için Chris Bilheimer tarafından hazırlanan posterler de görücüye çıktı.

Bu yıl on ikinci kez gerçekleşecek olan Fantastic Fest’in programından açıkladığı ilk filmler arasında Tim Burton’ın yeni filmi Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children, Don Coscarelli’nin ünlü korku serisi Phantasm‘ın beşinci ve son filmi Phantasm: Ravager ve Andrea Arnold’un bu yıl birçok festivalden övgü toplayan filmi American Honey; bu yılın kırmızı halı filmleri arasında bulunuyor.

1970’li yıllarda çektiği kült korku filmleriyle tanınan James Bryan’ın daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olan Jungle Trap filmi de ilk kez Fantastic Fest kapsamında görücüye çıkacak. 1990 yılında çekilen ve film müzikleri kaydedilmeden rafa kaldırılan film, 25 yıl sonra tamamlandı.

Ayrıca bu yıl için özel olarak Los Angeles VR firmasıyla bir ortaklığa giden ve korku filmlerinin VR olarak deneyimlenebileceği Dark Corner isimli bir alan kurgulayan festival, korku ve fantastik sinemanın ilginç örneklerine programında yer verecek. Söz konusu alanda görücüye çıkacak filmler arasında Justin Dernon’un özel olarak VR deneyimi için hazırlanmış Burlap isimli kısa filmi bulunuyor.

unnamed

Festivalin görsel kimliğinden sorumlu olan tasarımcı Chris Bilheimer’la geçtiğimiz yılki festivalin ardından gerçekleştirdiğimiz röportaja buradan; festival programı direktörü Evrim Ersoy’la yaptığımız röportaja buradan ve geçtiğimiz yılki festivalden izlenimlere buradan ulaşabilirsiniz.

Festival bu sene 22-29 Eylül’de gerçekleşiyor.

Benzer yazılar