C.M. Kösemen’in yeni sergisi “Kutsal Sığınak”, Space Debris’te açılıyor

C.M. Kösemen’in yeni sergisi “Kutsal Sığınak”, Space Debris’te açılıyor

Geçtiğimiz aylarda Dışarıda Gelen isimli solo sergisiyle Bant Mag. Havuz’da ağırladığımız C.M. Kösemen’in yeni sergisi, 17 Ocak Perşembe günü Space Debris’te açılıyor. Kutsal Sığınak isimli sergi, bir ay boyunca ziyaret edilebilir.

Sanatçının son üç yılda yaptığı çalışmalar arasından seçilen bir seçkiyle birlikte organik evleri konu eden yeni bir resim serisi de Kutsal Sığınak kapsamında görücüye çıkacak. Gerçeküstü karakter ve ortamlar yaratan C.M. Kösemen’in yeni sergisiyle ilgili kaleme aldığı açıklama da şöyle:

Herkes içten içe ‘işte burası benim’ diyebileceği bir yerin arayışında. Dünyayı ve ülkemizi saran belirsiz gelecek, gitgide daha çok insanın aidiyet arayışını şiddetlendiriyor, ya da sil baştan başlatıyor. Geleceği göremeyen bir çok insan, başka şehirler, başka ülkelerde yeniden hayata başlamanın hayalini kuruyor. Çok acayip bir dönemin içine girdik, bakalım sonu nasıl gelecek… Ne olursa olsun; geçmişi hatırlayıp merak hissimizi keskin tutarak, hiç bir kuvvetin yıkamayacağı, kendimize ait bir “kutsal sığınak” yaratabilir, zihnimizde yaşatabiliriz.”

Sergi için açılan Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer yazılar