“Çocukları severim; eskiden onlardan biriydim”: Ringo Starr’dan alıntılar

“Çocukları severim; eskiden onlardan biriydim”: Ringo Starr’dan alıntılar

The Beatles davulcusu Ringo Starr, bugün yeni yaşını kutluyor. 1940 yılında dünyaya gelen müzisyenin yeni yaşı şerefine, kimi röportajlarından ve açıklamalarından ilginç alıntıları derledik.

*Yaşlandıkça, hayatla başa çıkabilmeyi daha fazla öğreniyorum. Uzun zamandır bu arayışın içindeyim, her şey kendini bulabilmekle alakalı.

*Çocukları severim; eskiden onlardan biriydim.

*The Beatles yalnızca birbirini seven dört kişiydi. Ve her zaman da öyle olacaklar.

*Gerçekten hiçbir şeyin eğitimini almadım, hiçbir zaman davul için bir ders almadım. Gruplara katıldım ve tüm hataları sahnedeyken yaptım.

*Devletin dokunduğu her şey pisliğe dönüşür.

beatles-2-WEB

İllüstrasyon: Sadi Güran

*Sgt. Pepper benim için harika bir deneyimdi, çünkü güzel bir albüm. Ama en önemlisi, kayıtları sırasında satranç oynamayı öğrenmiş olmam! 

*Stüdyoda çaldığımız kaydın iyi olduğunu hemen anlayabiliyorduk, çünkü iyi hissettiriyordu. Golf gibi. Topa doğru vurduğun zaman zaten biliyorsun. Bağlantıyı hissedebiliyorsun ve bağlanmak gerçekten iyi bir şey.  

*Birbirimize karşı her zaman dürüsttük ve müzik hakkında da her zaman öyleydik. Müzik pozitifti. Pozitif bir şekilde aşık olan bir müzikti. Hepimiz başka konular hakkında da şarkılar yazdık ama The Beatles’ın en temel mesajı sevgiydi.

*Herkesin The Beatles şarkılarını analiz etmeye başladığı zamanları hatırlıyor musunuz? Bazı şarkıların tam olarak ne hakkında olduğunu ben hiçbir zaman anlamadım.

*Konuşmak ya da gülümsemekle ilgili bir problemim yok, sadece çok fazla yaptığım şeyler değiller. Gülen bir yüzüm veya konuşan bir ağızım yok.

Benzer yazılar