Danny Carey’den yoldaki Tool albümüne dair açıklamalar

Danny Carey’den yoldaki Tool albümüne dair açıklamalar

Son albümü 10.000 Days‘ten bu yana on yıl geçen Tool’un yeni albümüne dair haberler uzun zamandır gündemde. Grubun hayranlarının yeni albüme dair umutlarını yitirdiği dönemde, albümün iki CD’den oluşacağı ve en kısa şarkının 12 dakika olacağı haberleri gelmişti. Albümün ne durumda olduğuna dair yeni bir güncelleme davulcu Danny Carey’le konuşan grubun web editöründen geldi.

Grubun resmi web sitesindeki haber bülteninde söz konusu buluşmanın ardından yazan “BMB” kod isimli editöre göre, Tool davulcusu kendisine bir şarkının daha bitmek üzere olduğunu ve kayıtları, üzerine vokallerini yazması için solist Maynard James Keenan’a yollayacaklarını anlatmış. Bunun uzun süredir internetteki forumlarda dolaşan ve albümde yer alacağı iddia edilen garip ritim ölçüsü üzerine kurulu parça olup olmadığını soran editöre Danny Carey’nin verdiği cevap da “O parçanın müziklerini çoktan tamamladık” şeklinde olmuş. Haftanın dört günü bir araya gelip şarkıları son hallerine getirdiklerini dile getiren Carey, bir süredir ülkenin farklı yerlerinde olduklarını ve bu hafta yeniden toplanacaklarını belirtmiş.

Görünen o ki altıncı Tool albümü için bir süre daha bekleyeceğiz. Ama söz konusu grup Tool olunca ne zaman neyin karşınıza çıkacağını da tam olarak kestirmek mümkün olmuyor. Grubun yeni albümü için sabırsızlananlar için biraz nostalji diyelim o halde.

 

Benzer yazılar