Disney ve Dark Horse’tan güç birliği: “Frozen” çizgi romanı yolda

Disney ve Dark Horse’tan güç birliği: “Frozen” çizgi romanı yolda

Disney, geride kalan birkaç yıldaki en başarılı yapımları arasında yer alan Frozen‘ın çizgi roman yayınını prestijli yayınevi Dark Horse eşliğinde yapıyor. Önümüzdeki aylarda çeşitli Disney yapımlarının çizgi romanları Dark Horse etiketiyle raflardaki yerini almaya devam edecek.

Üç bölümden oluşacak bir mini seri olarak kurgulanan Frozen çizgi romanı, Dark Horse ve Disney arasındaki buzların eridiğine de işaret ediyor. Daha önce Star Wars çizgi romanlarını yayınlayan Dark Horse’tan bu serinin yayın haklarını alan ve Marvel’a satan Disney, yeni bir seriyle birlikte Dark Horse’la çalışmaya geri dönüyor.

Joe Caramagna’nın yazdığı ve Kawaii Creative Studio’dan çeşitli sanatçıların çizimlerinden sorumlu olduğu Frozen çizgi romanında, Kraliçe Elsa ve Prenses Anna’yı bir kez daha Olaf ve Kristoff’un yardımlarıyla krallıklarında ters giden şeyleri düzeltme çabasına giriyor. İlk bölümü ağustos ayında yayımlanacak olan Frozen serisi hakkında konuşan Dark Horse kurucularından Mike Richardson, hali hazırda çok fazla takipçisi olan Frozen‘ın çizgi roman uyarlaması için Disney’le çalışıyor olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Söz konusu mini serinin 2019 yılında yayınlanacak ikinci Frozen filmiyle ne denli ilişkili olacağı da bir başka merak konusu.

frozzen

Benzer yazılar