Doğum günü şerefine: Mark Ronson imzası taşıyan 5 albüm

Doğum günü şerefine: Mark Ronson imzası taşıyan 5 albüm

Özellikle son Queens of the Stone Age albümü ile adını sık sık andığımız yetenekli prodüktör Mark Ronson’un doğum günü şerefine, bugüne kadar prodüktörlüğünü yaptığı albümlerden beşini hatırlıyoruz.

Back to Black // Amy Winehouse (2006)
Mark Ronson’un ismini belki de net olarak hatırladığımız albümlerin başında gelen 2006 çıkışlı Amy Winehouse albümü Back to Black, müzik tarihinde önemli bir yer edinmişti. Mark Ronson, “Rehab”, “You Know I’m No Good”, “Back to Black” gibi kült parçalarının yer aldığı albümün prodüktörü ve aynı zamanda İngiliz şarkıcının yakın arkadaşı olarak da sık sık hatırlanmıştı.

Villains // Queens of the Stone Age (2017)
Queens of the Stone Age’in önceki kayıtlarına nazaran pop tınılarının daha baskın olduğu Villains albümü geri dönmesi, aynı zamanda prodüktör Mark Ronson’un albümdeki ağırlığını da belli etmişti. John Homme’nin geri dönüşüne sevindiğimiz ancak henüz alışamadığımız Villains albümünden bir kaydı dinleyelim!

Mr. Wonderful // Action Bronson (2015)
Hip-hop dünyasının şahsına münhasır isimlerinden Action Bronson’ın 2015 çıkışlı albümünün prodüktörlüğünü üstlenen Mark Ronson’a bu albümde The Alchemist, Oh No, 88 Keys ve birkaç isim daha eşlik etmişti.

All You Need Is Now // Duran Duran (2010)
İngiliz kült topluluk Duran Duran’ın Mark Ronson’la birlikte prodüktörlüğünü yaptığı All You Need Is Now albümü, yayınladığı sene müzik listelerinde üst sıralarda yer almayı başarmıştı. Bu albümü özellikle albüme adını veren parçayla hatırlamak mümkün.

Rudebox // Robbie Williams (2006)
2000’li yılların ortalarına damgasını vuran pop albümlerinden biri olarak hatırlanan Robbie Williams albümü Rudebox‘ta Mark Ronson’un da payı vardı. Ronson, o yılın hitleri arasında yerini alan “Lovelight” ve Mano Chao parçasının bir uyarlaması “Bongo Bong and Je ne t’aime plus” gibi parçaların prodüktörlüğünü yapmıştı.

 

Benzer yazılar