Doğurganlık, annelik ve dişil döngüleri ele alan “Bize Ait Bir Oda” sergisi, 4 Haziran’a dek Ark Kültür’de

Doğurganlık, annelik ve dişil döngüleri ele alan “Bize Ait Bir Oda” sergisi, 4 Haziran’a dek Ark Kültür’de

Resim, desen, heykel, video, enstalasyon, performans ve fotoğraf gibi farklı disiplinlerde çalışan yirmi üç sanatçıyı bir araya getiren Bize Ait Bir Oda sergisi; doğurganlık, annelik ve dişil döngüleri kadın bakış açısı ile işliyor. Ark Kültür’de yarın açılacak olan sergi, 4 Haziran’a dek görülebilir.

Arzu Yayıntaş ve Güneş Terkol’un 2015 yılından bu yana sürdürdüğü annelik ve doğurganlık odaklı atölye çalışmalarının bir devamı niteliğinde olan Bize Ait Bir Oda, söz konusu temalar üzerine ön yargı ve klişeleri sorguluyor ve ortak bir deneyim vaat ediyor. Sergi kapsamında çeşitli atölye çalışmaları, söyleşiler ve performanslar da gerçekleşecek.

Bize Ait Bir Oda‘da çalışmalarıyla yer alan yirmi üç sanatçı da şöyle:

Ada Tuncer, Arzu Arbak , Arzu Yayıntaş, Ecem Yerman, Ece Eldek, Elif Varol Ergen, Fatoş Irwen, Gizem Aksu, Gökçe Deniz Balkan, Güneş Terkol, Işıl Eğrikavuk, Merve Çanakçı, Nancy Atakan, Neriman Polat, Nurcan Gündoğan, Oda Projesi, Özgül Arslan, Seçil Yersel, Sena Başöz, Sevil Tunaboylu, Sezgi Abalı ve Yasemin Nur

Pazartesi ve salı günleri hariç her gün ücretsiz görebileceğiniz sergiyle ilgili detaylı bilgiler için buraya tıklamanız yeterli.

Elif Varol Ergen - witch-mom

Elif Varol Ergen – Witch Mom

Ecem Yerman - Memememe

Ecem Yerman – Memememe

Nurcan Gündoğan - Kestik Bitti

Nurcan Gündoğan – Kestik Bitti

Benzer yazılar