Dört Tool albümü de yeniden plak formatında basılıyor

Dört Tool albümü de yeniden plak formatında basılıyor

Yeni albümü için uzun süredir bekleyiş halinde olduğumuz Tool, 1993’ten bu yana yayınlanan dört stüdyo albümünü, yeniden master edilmiş versiyonlarıyla bir kez daha plak formatında basıyor.

1993 yılında yayınlanan Undertow, üç yıl sonrasında yayınlanan Ænima, 2001 çıkışlı Lateralus ve grubun şu ana kadar yayınladığı son albüm olan 10.000 Days‘in yakın gelecekte yeniden plak formatıyla satışa çıkacağı haberi, grubun basçısı Justin Chancellor ve davulcusu Danny Carey arasındaki bir mail yazışmasının sızdırılmasıyla ortaya çıktı. Henüz söz konusu yeniden basımların ne zaman olacağı net bir şekilde bilinmiyor.

Tool’un şu sıralar kaydetmekte olduğu yeni albüme dair son açıklamalar da Chancellor ve solist Maynard James Keenan’dan gelmişti. Chancellor albümün neredeyse tamamlanmak üzere olduğunu söylerken; MJK konuk olduğu bir radyo programında şarkıların grubun diğer üyeleri tarafından sürekli olarak değiştirildiğini ve onlar son hallerinde karar kılmadan vokallerini yazamayacağın açıklamıştı. Yeni Tool albümü için bekleyiş biraz daha sürecek gibi gözüküyor ama bu esnada arşivlerdeki eksikleri yeni basımlarla doldurmak güzel olacaktır.

Aşağıdaki bağlantıdan grubun Ænima albümünden “Pushit” şarkısını dinleyebilirsiniz.

Benzer yazılar