Elizabeth Olsen, gönlünden geçen Marvel uyarlamasını açıkladı

Elizabeth Olsen, gönlünden geçen Marvel uyarlamasını açıkladı

Marvel sinematik evreninin  ScarlettWitch karakterini canlandıran Elizabeth Olsen, Marvel okurlarının favori serilerinden House of M’in sinemaya uyarlanmasını istediğini açıkladı.

27 Nisan’da gösterime girecek Avengers: Infinity War filmi öncesinde röportaj veren Olsen, Metro dergisine yaptığı açıklamalarda 2005 yılında ilk bölümü yayınlanan House of M serisinin sinema uyarlamasının hayalini kurduğunu dile getirdi. Son dönemde birçok farklı kahramanın solo filmlerinin çekiliyor olmasından hareketle ünlü oyuncuya yöneltilen Scarlet Witch’in bir filmi olmasını isteyip istemediği sorusuna gelen yanıt, Marvel takipçilerini şimdiden heyecanlandırdı. Scarlet Witch’in Vision’la kurduğu hayali bir aileyle olan hayatına kendini fazlasıyla kaptırmasının ardından yaşadığı travmayla yeryüzündeki mutantların büyük kısmını yok etmesi ve sonrasında yaşananları konu eden House of M, yakın gelecekte bir sinema uyarlaması çekilmeye pek de müsait gözükmüyor. Özellikle X-Men evreninin pek de popüler olmayan kimi karakterlerini ön plana çıkarıyor olması itibariyle, yapımcıların bu film için çekinceleri olması muhtemel.

Brian Michael Bendis’in yazarı olduğu serinin bir sinema uyarlamasından ziyade, FX’in Legion  dizisi gibi karakteristik bir uyarlamayla sinematik dünyadaki yerini alması bize daha akıl kârı geliyor. Serinin alışılmışın dışındaki atmosferini gişe kaygısına kaybetmek üzücü olurdu.

Benzer yazılar