Fear & Fantasy Festival, bu hafta sonu şehre korku salacak

Fear & Fantasy Festival, bu hafta sonu şehre korku salacak

Korku ve fantastik türlerindeki farklı disiplinlerdeki çalışmaları tek bir çatı altında toplayan Fear & Fantasy Festival, 11-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Festival kapsamında Başka Sinema ortaklığıyla özel film gösterimleri ve İstanbul müzik sahnesinin önemli kulüplerinden MAMA ve Klein’da da çeşitli konser, performans ve partiler gerçekleşecek. Xavier Gens’in yönetmenliğini üstlendiği, İspanyol yazar Albert Sánchez Piñol’un aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan Cold Skin filmi de Türkiye prömiyerini festival kapsamında Kadıköy Sineması’nda yapacak. Gösterime Fransız yönetmen de katılacak ve seyircilerin sorularını yanıtlayacak. Festivalin film programında yer alan diğer iki film de giallo türünün klasik örneklerinden The Red Queen Kills Seven Times ve Yılmaz Duru’nun 1986 yılında çektiği yerli slasher film Kuşatma.

Fear & Fantasy Festival’ın temasına uygun olarak festivalle iş birliğine giden Kara Balo’nun karanlık ruhların dansı… mottosuyla hazırladığı etkinlik serisinin yeni buluşması da 11 Mayıs akşamı MAMA’da gerçekleşecek. Gecede Dahakara canlı performansıyla sahnede olacak.

Festivalin detayları için buraya tıklayarak resmi Facebook sayfasına ulaşabilirsiniz.

Benzer yazılar