Freddie Mercury biyografisi “Bohemian Rhapsody”nin yönetmeni Bryan Singer oldu

Freddie Mercury biyografisi “Bohemian Rhapsody”nin yönetmeni Bryan Singer oldu

Geçtiğimiz günlerde başrolünde Mr. Robot dizisinin yıldızı Sami Malek’in başrolünde yer alacağı haberleriyle gündeme gelen, Freddie Mercury’nin hayatını konu edecek biyografik film Bohemian Rhapsody‘nin yönetmenliğini Bryan Singer’ın üstleneceği açıklandı.

X-Men serisinin dört filminin yönetmenliğini üstlenen Singer, yapımcı ve yönetmenlerinden biri olduğu House MD dizisi ve kült mertebesine ulaşmış olan The Usual Suspects filmiyle de tanınıyor. Bohemian Rhapsody filminde Freddie Mercury’yi canlandıracak aktör olarak gündeme ilk olarak Sacha Baron Cohen’in ismi gelmişti. Hatta Cohen’in filmin senaryosunu yazmayı planladığı da açıklanmıştı. Sonraki dönemde ünlü oyuncu ve Queen üyelerinin fikirlerinin uyuşmaması sonucunda yollar ayrılmıştı.

Sami Malek’in bu rolü canlandıracağının açıklamasından kısa bir süre sonra da filmin yönetmeninin Bryan Singer olacağı duyuruldu. Uzun zamandır çekilmesi gündemde olan film için gündeme gelen diğer yönetmenler arasında Tom Hooper ve Dexter Fletcher da bulunuyor. Önümüzdeki yıl çekimleri başlayacak filmde diğer Queen üyelerini kimin canlandıracağı da şimdiden merak konusu.

 

Benzer yazılar