“Game Of Thrones”un sezon finali rekorla birlikte geldi

“Game Of Thrones”un sezon finali rekorla birlikte geldi

HBO dizisi Game Of Thrones‘un birçok farklı yönüyle birçok spekülasyonu da beraberinde getiren yedinci sezonu, rating rekoru kıran final bölümüyle sona erdi.

Dizinin önceki sezonlarına göre daha az bölümden oluşan yedinci sezonun yedinci ve son bölümü olan “The Dragon and The Wolf” isimli Game Of Thrones bölümü, bir önceki sezon finalinden %36 oranında fazla izleyici çekmeyi başardı. İnternete sızdırılan bölümleriyle de gündemde olan dizinin yedinci sezon finali, ABD saatiyle akşam 21:00’de yayınlandığında 16 milyon civarında izleyici HBO başına geçti. Game Of Thrones‘un bugüne dek bir en fazla canlı yayınla izlenen bölümü olan “The Dragon and The Wolf”un tekrar yayınları ve internet üzerinden gelecek seyircilerle başka rekorları da kırması olası gözüküyor.

Yedinci Game Of Thrones sezonu, haftalık ortalamalarla her bölümde 31 milyon ortalama yakalamış durumda. Dizinin final sezonu olacak sekizinci sezonunun da 2018’in ikinci yarısı ya da 2019’da izleyicilerle buluşması bekleniyor. Yakında dört farklı Game Of Thrones spin-off dizisi için çalışmalara başlayacağını duyuran HBO, yeni sezon öncesinde dizinin takipçilerinin ilgisini çekecek yayınlara devam edecek.

Benzer yazılar