“Gotham By Gaslight” çizgi romanının animasyon uyarlaması gündemde

“Gotham By Gaslight” çizgi romanının animasyon uyarlaması gündemde

Son dönemde sayısı gittikçe artan DC Comics ve Warner Bros. Home Entertainment ortaklığıyla hazırlanan animasyon filmlerin bir sonrakinin ne olacağı merak konusu. 1989 yılında yayımlanan Gotham By Gaslight çizgi romanının animasyon uyarlamasının çekileceğine dair söylentiler, Reddit’te yayınlanan bir fotoğrafla birlikte güçlendi.

19. yüzyılda geçen ve Viyana, Londra gibi Avrupa kentlerini de gördüğümüz Gotham By Gaslight‘ta Batman’in ana düşmanı Jack The Ripper. Batman çizgi romanlarında sıklıkla gördüğümüz Alfred Pennyworth, James Gordon ve Joker gibi karakterlerin de söz konusu dönemde karşımıza çıktığı çizgi romanda Sigmund Freud ve Prince Albert Victor gibi tarihten önemli figürler de bulunuyor.

DC ve Warner Bros. ortaklığıyla bugüne dek hazırlanan otuz animasyonun bir arada yer alacağı Blu-Ray setin haberini geçtiğimiz günlerde paylaşmıştık. Sıradaki animasyon film olan Batman and Harley Quinn‘in DVD ve Blu-Ray baskılarında, bonus olarak bir sonraki filme dair ipuçlarının yer alacağını açıklayan DC yetkilileri henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmış değil. Reddit’te konuyla ilgili açılan başlıktaBatman and Harley Quinn‘in DVD’sinde yer alan bonusların bir listesi bulunuyor.

Mike Mignola ve Brian Augustyn ikilisinin ellerinden çıkan Gotham By Gaslight, farklı bir zaman veya evrende geçen Batman çizgi romanları arasında en çok beğeni toplayan çalışmalardan biri. Şubat 1989’da okuyucuyla buluşan çizgi romanın kapağını aşağıda görebilirsiniz.

gotham 2

Benzer yazılar