Haftanın kısaları

Haftanın kısaları

Pazartesiden cumaya, Günün Kısası bölümünde yer verdiğimiz kısa filmler burada.

“The Nihang Warriors of India”
Erik Morales’in NOWNESS için çektiği kısa belgesel, Hindistan’da “ölümsüzler” olarak bilinen Nihang savaşçılarının geleneklerini konu ediyor.

“Knick Knack”
Kar küresinde kapalı kalan kardan adam partiyi kaçıracak değil ya? 1989 yapımı Knick Knack, Pixar’ın “evde yalnız başına kalan objelerin canlanması” fikrini Toy Story’den önce hayata geçirdiği kısa film.

“Apart from Everything”
Emmy ödüllü Tatiana Maslany’nin yine etkileyici bir performans sergilediği Apart from Everything, iki yıl boyunca ortalıkta gözükmeyen bir karakterin geride bıraktıkları ve hayal kırıklıklarıyla yüzleşmesini konu ediyor.

“The Kiosk”
Olga uzun zamandır çalıştığı ve yaşadığı büfesinde, ardına gizlendiği dergilerin sayfalarından kurduğu hayallerini pek de öngörülemeyecek bir şekilde gerçekleştiriyor.

“The Ace of Cups: San Francisco’s (Almost) Forgotten All-Girl Band”
“Gerçekten olduğumuz kişiler ve yaşadığımız yer hakkında şarkılar yazıyorduk. Kendimizi çok da ciddiye almıyorduk.” Dünyaya hızla yayılan 1960’ların ikinci yarısındaki kültürel devrimin merkezi diyebileceğimiz San Francisco’da kurulan ve şehrin tamamı kadınlardan kurulu ilk rock grubu The Ace of Cups’ın sıra dışı hikâyesi.

 

Benzer yazılar