HBO, “Big Little Lies” dizisinin ikinci sezonu için anlaşmaya vardı

HBO, “Big Little Lies” dizisinin ikinci sezonu için anlaşmaya vardı

Tam sekiz ödül kazanarak bu yılın Emmy ödüllerine damga vuran mini seri Big Little Lies, ikinci sezonuyla da karşımızda olacak. HBO, başrollerinde Nicole Kidman ve Reese Witherspoon’un yer aldığı hit dizisini sürpriz bir şekilde uzatma kararı aldı.

Liane Moriarty’nin aynı isimli romanından uyarlanan dizinin ilk sezonu altı bölüm sürmüştü. İkinci Big Little Lies sezonuysa, 2014 yılında yayımlanan romandaki karakterlerin hikayesini herhangi bir kitaba bağlı kalmadan anlatmaya devam edecek. Kanaldan yapılan ilk açıklamalarda, dizinin ikinci sezonunda ana karakterlerin arkadaşlıklarının dayanıklılığı, evliliklerin kırılganlığı ve yalan söyleme alışkanlığı gibi temaları işleyecek.

Dizinin başrol oyuncularından Reese Witherspoon, ikinci Big Little Lies sezonuna dair anlaşmaya varılması üzerine yaptığı açıklamada Monterey’de geçen hikayenin merkezinde olan ailelerin hayatlarına izleyicilerle birlikte derinlemesine dalma fırsatı bulacakları için duyduğu mutluluğu dile getirdi. Bu yıl hem rol aldığı başarılı filmler hem de söz konusu HBO dizisiyle sürekli gündemde olan Nicole Kidman da dizinin ilk sezonunun gördüğü ilginin ardından yeni bir sezon daha çekme kararının alındığını vurguladı.

İlk Big Little Lies sezonunun yedi bölümünü yöneten Jean-Marc Vallee, dizinin ikinci sezonunda yer almayacak. Festival favorisi son filmi American Honey‘le büyük övgüler toplayan Andrea Arnold, ikinci sezon için ekibe katıldı. Daha önce Transparent ve I Love Dick gibi televizyon yapımlarında yönetmen koltuğuna oturan Arnold, şu an için beş bölüm olarak kurgulanan yeni Big Little Lies sezonuna imzasını atacak.

Benzer yazılar