Ian McShane, yeni “Hellboy” filminde

Ian McShane, yeni “Hellboy” filminde

Son olarak Neil Gaiman uyarlaması American Gods dizisinde izlediğimiz usta oyuncu Ian McShane, Neil Marshall’ın yöneteceği Hellboy: Rise of the Blood Queen filminin oyuncu kadrosuna katıldı.

Ian McShane’in filmde canlandıracağı karakter de açıklandı. Hellboy çizgi romanlarında Professor Broom ismiyle de bilinen Trevor Bruttenholm karakterini canlandıracak olan McShane, önümüzdeki yıl vizyona girecek filmde Stranger Things dizisiyle tanınan David Harbour’la kamera karşısına geçecek. Dark Horse’un ünlü çizgi roman serisinden Guillermo Del Toro tarafından sinemaya uyarlanan ilk iki Hellboy filminde Professor Broom karakterini John Hurt canlandırmıştı.

Merakla beklediğimiz yeni Hellboy filminin senarist kadrosunda, serinin yaratıcısı Mike Mignola ile birlikte Andrew Cosby ve Christopher Golden bulunuyor. Çekimleri önümüzdeki eylül ayında başlayacak filmle ilgili geçtiğimiz aylarda açıklamalarda bulunan Andrew Cosby, çizgi romanlardakine yakın bir atmosfer yaratmak istediklerini ve yönetmen Marshall’ın sürekli olarak “korkutucu bir film yapmak” konusunun üzerinde durduğunu belirtmişti.

Benzer yazılar