İMÇ’deki yeni kayıt stüdyosu Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar (MÇPS), 6 Eylül’de açılıyor

İMÇ’deki yeni kayıt stüdyosu Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar (MÇPS), 6 Eylül’de açılıyor

Unkapanı’nın en eski çarşısı sayılabilecek İstanbul Manifaturacılar Çarşısı’nda yer alacak olan stüdyoda 6 Eylül itibariyle bir ay boyunca ücretsiz kayıt ve podcast yapılabiliyor olacak. Projenin başında benzer bir projeyi daha önce Londra’da gerçekleştiren Can Altay ve saz arkadaşları var.

Geçtiğimiz yıl Londra’da bir ay boyunca müzisyenlere ücretsiz olarak hizmet veren ve bu sayede yetmişe yakın isme kayıt olanağı sağlayan Loughborough Records Presents Presence (LRPP) projesini bildiğimiz Can Altay, şimdi benzer bir projeyi İstanbul’da hayata geçiriyor. 6 Eylül’de Unkapanı’ndaki İMÇ’de açılacak olan Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar (MÇPS) stüdyosunda cumartesi günleri kayıt, çarşamba günleri ise podcast yayını yapılabilecek. Yapılan kayıtların düzenlemesini de yapacak olan MÇPS, aynı zamanda bu kayıtların farklı mecralarda yayınlanmasına ön ayak olacak. 7 Ekim’e kadar sürecek olan kayıt/yayın sürecinde yer almak isteyen herkes bu mail adresine başvurabilir ve bilgi alabilir: [email protected]. MÇPS’nin Facebook sayfası için buraya ve Instagram sayfası için ise buraya tıklayabilir.

Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar
Kayıt günleri: Çarşamba – Cumartesi
Çalışma saatleri: 12:00 – 18:00
5533 
İMÇ 5.Blok No: 5533
Unkapanı – İstanbul

IMG_0216

Saz arkadaşları 2016 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde “Güncel Sanatta Nesne ve Mekan” dersini alan Beste Tekdoğan, Can Küçük, Cem Örgen, Esra Genç, Gülce Yuyar, Güneş Arısoy, Kıvanç Sert, Nilay Aktuğ, Pelin Şimşek, Selcen Fidan, Selin Karcı, Su Kartal, Ümit Üret, Birtan Yılmaz’ın MÇPS için bir araya gelmesiyle kuruldu.

Benzer yazılar