Isınma turu: Jackmaster

Isınma turu: Jackmaster

Glasgow çıkışlı İskoç Dj Jack Reville, hepimizin tanıdığı ismiyle Jackmaster, bu akşam Zorlu PSM Studio sahnesinde kabin başına geçiyor. Geniş ve zengin müzik bilgisi ve farklı türleri ustalıkla harmanladığı setleri ile uzun yıllardır Dj camiasının en bilinen isimlerinden biri olmayı başaran Jackmaster’ın merakla beklediğimiz seti öncesinde ısınma turu atıyoruz.

Dj’liği 13 yaşındayken yakın arkadaşı Calum Morton’dan (a.k.a Spencer) öğrenen Jackmaster, 14 yaşındayken çalışmaya başladığı ünlü plak dükkanı Rubadub’da geçirdiği senelerde müzik bilgisini ve zevkini geliştirme fıratını yakaladı. Rivayete göre bu Rubadub’da çalışması karşılığında para yerine plakla ödeme almayı tercih eden Jackmaster, 17 yaşına geldiğinde Glasgow’un tekno merkezlerinden Monox’da resident dj olarak kabine geçiyordu.

Kısa sürede ismini duyurmaya başlayan ve fabric, Circo Loco at DC10, The Warehouse Project, Output, Berghain, Trouw ve Sub Club, gibi önemli kulüplerde çalan Jackmaster; Glastonbury, Unknown, Lost Village Festival, Dekmantel, Bestival, T In The Park ve Dimensions Festival sayısız prestijli festivalde de sahne aldı.

Bir cumartesi akşamını sadece dansla değil, ufuk açacak parça seçimleriyle türler arasında bir yolculuğa çıkmak isteyenler bu akşam Zorlu PSM’nin yolunu tutmalılar. Gecenin açılış ve kapanışından sorumlu olan isimler ise Gräfin ve Cinnaman. Biletini önden almak isteyenler buraya tıklayabilirler.

 

Benzer yazılar