Isınma turu: Kompakt Night

Isınma turu: Kompakt Night

Bu cuma akşamı elektronik müzik severleri efsane bir akşam bekliyor… EDM dünyasının en prestijli ve köklü plak şirketlerinden biri olan Kompakt, kurucusu Michael Mayer, kataloğunun veteran isimlerinden Tobias Thomas  ve Hollandalı ikili Weval ile Zorlu PSM sahnesine konuk olacak. Zorlu PSM ve Partapart işbirliği ile gerçekleşecek ve en idmanlı dinleyicilerin bile dans kondisyonunu zorlayacak bu gece için ısınma turuna çıkıyoruz.

Michael Mayer

Bugün elektronik müzik denince akla Almanya, Alman elektronik müziği denince de akla Kompakt geliyorsa, bunun nedenlerinden biri de Almanya dans müziğinin demirbaşlarından olan Michael Mayer olsa gerek. Hem Dj hem de prodüktör olarak başarılı bir kariyer sürdüren Mayer, Pet Shop Boys, Depeche Mode, Foals ve Rufus Wainwright gibi büyük isimlere yaptığı remiksler ile de tanınıyor.

Tobias Thomas

90’lardan bu yana elektronik müzik sahnesinin içinde yer alan Tobias Thomas, Kompakt kataloğunun en köklü ve popüler isimlerinden bir tanesi. Müzik gazeteciliğinden programlama uzmanlığına uzanan geniş bir skalaya yayılan kariyeriyle tanınan Thomas’ın elektronik müziğe olan yetkin hakimiyeti dans pistinde kendini hayli hayli hissettiriyor.

Weval

Michael Mayer ve Tobias Thomas’a kıyasla EDM sahnesinin çiçeği burnunda oluşumlarından sayılabilecek Hollandalı ikili Weval, Harm Coolen ve Merijn Scholte’tan oluşuyor. Kısa kariyerlerine rağmen son zamanların en çok konuşulan ekiplerinden biri olmayı başaran ikili, elektronik müziğin sınırlarını caz, hip hop, krautrock, pop ve funk gibi türlerin dinamikleriyle organik bir şekilde genişletmeleri ile tanınıyor.

**Kompakt Night bileti ile aynı akşam Studio’da gerçekleşecek Pleasurekraft / Mabbas etkinliğine girişin ücretsiz olacağını belirtip, bilet linkini de şuraya bırakıyoruz.

 

Benzer yazılar