Isınma turu: Milky Chance

Isınma turu: Milky Chance

Yarın akşam Zorlu PSM Turkcell sahnesinde izleyeceğimiz Milky Chance konseri öncesinde ısınma turu atıyoruz.

Almanya’nın Kassel şehrinde yaşayan okul arkadaşları Clemens Rehbein ve Philipp Dausch’un Flown Tones isimli caz beşlisi ile başlayan müzik yolculuğu, bu grup kısa süre sonra dağılmasına rağmen devam etti. Hem müzikal anlamda hem de arkadaş olarak iyi anlaştıklarını düşünen ikili kendi yazdıkları sözleri akustik gitar ve elektronik seslerle harmanlayıp, sadece bir MacBook Pro ve Logic Pro kullanarak kaydettikleri ilk parçalarını YouTube’a yükleyerek hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi edindi. 2013 Nisan’ında yayınladıkları “Stolen Dance” parçasıyla ise Avusturya, Belçika, Fransa, Polonya ve İsviçre gibi pek çok ülkede listelerin ilk sırasına oturarak gümbür gümbür gelen bir grubun müjdesini vermiş oldu.

Hiç zaman kaybetmeden, aynı yıl içerisinde Sadnecessary isimli ilk albümlerini yayınlayan Milky Chance, bu albümde “Stolen Dance” dahil olmak üzere önceden yayınladıkları “Down By The River”, “Flash Junk Mind” ve “Running” gibi başarısı YouTube dinleyicileri tarafından tasdiklenmiş parçalarına yer veriyordu.

Zaman içerisinde turne kadrosuna katılan Antonio Greger (2013’den beri) ve Sebastian Schmidt (2016’dan beri) ile genişleyen Milky Chance geçtiğimiz sene “Blossom” ve “Cocoon” teklileri ile müjdeledikleri Blossom isimli ikinci stüdyo albümlerini piyasaya sürdü. Blossom için giderek yoğunlaşarak devam turneler ve turne aralarında geri döndükleri sakin kişisel yaşamları ve sevdiklerinden ilham aldıklarını söyleyen Milky Chance, bu albümde insanın modern hayatın hızlı ritminden çıkarak kendisine dönüp bakabilmesinin öneminden dem vuruyor.

Bilet için buraya, detaylı bilgi için ise şuraya tıklayabilirsiniz.

Benzer yazılar