Isınma Turu: R.O x Konoba // Pale Grey

Isınma Turu: R.O x Konoba // Pale Grey

Seçim öncesinde son kafa dağıtma etkinliklerinden biri olma mahiyetindeki R.O x Konoba ve Pale Grey konserleri 22 Haziran akşamı Zorlu PSM Studio’da gerçekleşecek. Bir taşla iki kuşun vurulacağı gece öncesinde ısınma turu atıyoruz.

R.O. x KONOBA
Belçika’nın son dönemde yıldızı parlayan genç yeteneklerinden, müzisyen, söz yazarı ve yapımcı Raphael Esterhazy 2011’de Konoba ismiyle yayınladığı ilk EP’sinden bu yana ciddi bir popülerliğe ulaştı. 2013 yılında yayınlanan Colours & Shapes isimli ilk albümünün çıkış parçalarından “I’ve Been Dreaming” ile Londra 48MVP ödüllerinde En İyi Şarkı, En İyi Müzik Videosu ve Dinleyici Ödülü dallarından ödül toplayan Konoba, geçtiğimiz sene piyasaya çıkan Smoke & Mirrors albümü ile müziğini olgunlaştırmaya devam ediyor.

R.O ismiyle üretim yapan Olivier Rugi ise müzik hayatına 6 yaşında çalmaya başladığı piyano ile adım attı. 13 yaşında gitara başlayan Rugi’nin usta bir gitarist olma hayaliyle çıktığı müzik yolculuğu zamanla rotasını elektronik müzikle birleştirdi. Elektro ve house müziği gelişmiş bir bas ve incelikli bir ses tasarımıyla buluşturarak kendine has özel bir sound yaratan R.O’nun Konoba ile ilk işbirliğini işaretleyen  “On Our Knees” parçası daha sonra “Get Home”, “Elle” ve “Rockstar” gibi teklilerle devam ederek ile elektronik sahnesinden övgü toplayan kalıcı bir beraberliği de somutlaştırmış oldu.

PALE GREY
Hip Hop, indie ve elektronik türlerini kendine has yorumuyla harmanlayarak oluşturduğu melodilerle adından söz ettiren Pale Grey ilk olarak  Great Escape, Mama ve Dour gibi Avrupa festivallerinde kitleler tarafından keşfedilip yakın takibe alınmıştı. 2017 yılında bir “kendini yeniden tanımlama” olarak görebileceğimiz WAVES albümü ile müzik sahnesine geri dönen Pale Grey ekibi folk-pop, deneysel sesler, hip-hop ve elektronik gibi türlerden beslenen eklektik ve etkileyici bir harman ortaya koyuyor.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için buraya, biletler için ise şuraya buyrun.

Benzer yazılar