Jack White’ın akustik kayıtlarından oluşacak albümünden bir The Raconteurs şarkısı: “Carolina Drama”

Jack White’ın akustik kayıtlarından oluşacak albümünden bir The Raconteurs şarkısı: “Carolina Drama”

Jack White’ın 1998’den bu yana yaptığı 26 farklı akustik kayıt, 9 Eylül günü albüm olarak yayınlanıyor. Amerikalı müzisyenin farklı projelerinden parçaların akustik versiyonları ve hiç yayınlanamış çeşitli kayıtların yer aldığı albümden The Raconteurs’un 2008 yılında yayınlanan Consolers Of The Lonely albümünde yer alan “Carolina Drama” parçasının akustik kaydı dinlemeye açıldı.

Jack White Acoustic Recordings 1998-2016 ismini taşıyan albümde bugüne dek hiçbir yerde yayınlanmamış olan bir The White Stripes şarkısı da bulunuyor. Grubun Get Behind Me Satan albümü öncesinde yazılan fakat albüme giremeyen “City Lights” isimli şarkı, 2008 yılından bu yana yayınlanmış olan ilk yeni The White Stripes parçası oldu.

Albümde The White Stripes klasiklerinden “Hotel Yorba”, “We’re Going To Be Friends” ve “Apple Blossom” gibi parçaların akustik yorumları bulunuyor. 26 parçalık albümde yer alan bir başka The Raconteurs parçası da “Top Yourself”. Jack White’ın bu parça için hazırladığı Bluegrass versiyonu, albümün en merak uyandıran kayıtlarından biri. Ayrıca iki solo Jack White albümünden de çeşitli parçalar, akustik versiyonlarıyla albümde karşımıza çıkacak.

 

 

Benzer yazılar