James Mangold’dan bir çocuk kitabı uyarlaması geliyor: “Crenshaw”

James Mangold’dan bir çocuk kitabı uyarlaması geliyor: “Crenshaw”

Logan filminin yönetmeni James Mangold, bir çocuk ve hayali arkadaşının maceralarını konu eden Crenshaw romanının sinema uyarlamasında yönetmen koltuğunda olacak.

Ödüllü yazar Katherine Applegate’in en ünlü kitaplarından biri olan Crenshaw, ailesi zor zamanlar geçiren bir çocuğun aslında bir kedi olan hayali karakterle olan arkadaşlığını anlatıyor. Henüz oyuncu kadrosunda kimin yer alacağı da bilinmeyen filmin bir canlı aksiyon uyarlaması olacağı ve herhangi bir animasyon bölümünün olmasının planlanmadığı da gelen haberler arasında.

Applegate’in bir diğer çocuk kitabı The One and Only Ivan da an itibariyle Disney tarafından sinemaya uyarlanıyor. Bir animasyon film olarak kurgulanan The One and Only Ivan‘ın seslendirme kadrosunda Angelina Jolie ve Brooklyn Prince’in yer alacağı açıklanmıştı.

Çizgi roman uyarlamalarına yeni bir soluk getiren Logan‘la büyük övgü toplayan James Mangold, şu sıralar bir başka roman uyarlaması üzerine çalışıyor. Don Winslow’un polisiye romanı The Force‘un sinema uyarlamasında da yönetmen Mangold olacak. 2019’da vizyona girmesi planlanan filmin senaristliğini de David Mamet üstleniyor.

Benzer yazılar