Jessica Chastain, “X-Men: Dark Phoenix” filminin kötüsünü canlandıracak

Jessica Chastain, “X-Men: Dark Phoenix” filminin kötüsünü canlandıracak

Marvel sinematik evreni, önümüzdeki yıl birçok merakla beklenen yapımının vizyona girmesiyle epey hareketlenecek. Yeni X-Men filmi Dark Phoenix de 2018’in merakla beklenen süper kahraman filmlerinden biri. Filmin oyuncu kadrosuna katılan son isim de Jessica Chastain oldu.

Simon Kinberg tarafından çekilecek olan X-Men: Dark Phoenix, Sophie Turner’ın canlandırdığı Jean Grey karakterinin Dark Phoenix’e dönüşmesini konu edecek. Önceki X-Men filmi Apocalypse‘in kaldığı yerden devam edecek olan film için ismi bir süredir gündemde olan Jessica Chastain, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla filmin kötü karakterini canlandıracağını duyurdu. Henüz bu karakterin kim olacağına dair resmi bir açıklama gelmiş olmasa da tahminler ve söylentiler, 1976 yılından bu yana X-Men çizgi romanlarında karşımıza çıkan Princess-Majestrix Lilandra Neramani karakterinin Chastain tarafından canlandırılacağı yönünde.

Son yıllardaki X-Men filmlerinde rol alan James McAvoy, Nicholas Hoult, Michael Fassbender ve Jennifer Lawrence gibi isimler 2 Kasım 2018 tarihinde izleyiciyle buluşması planlanan Dark Phoenix‘te de yine aynı karakterleri canlandıracak. Avengers: Infinity War, The Black Panther, Deadpool 2, Ant-Man and the Wasp ve Venom filmlerinin vizyona gireceği 2018 yılı, Marvel’ın sinematik evreninin en hareketli olduğu yıl olacak.

Önümüzdeki yıllarda birçok büyük prodüksiyonda rol alacak olan Chastain’i bu yıl bitmeden izleyeceğimiz iki film bulunuyor. Bunlardan ilki Chastain’in eski bir olimpik kayakçı olan Molly Bloom’u canlandıracağı ve başrollerini Idris Elba’yla paylaşacağı Aaron Sorkin imzalı Molly’s Game. Jessica Chastain’i yakında izleyeceğimiz bir diğer film de yine biyografik bir yapım. 1800’lerin sonlarında ABD’de yaşayan ressam Catherine Weldon’un yolculuklarını konu eden Woman Walks Ahead filminde Weldon’u Jessica Chastain canlandıracak.

Benzer yazılar