Joss Whedon’dan yeni bir “Buffy the Vampire Slayer” çizgi romanı geliyor

Joss Whedon’dan yeni bir “Buffy the Vampire Slayer” çizgi romanı geliyor

Buffy the Vampire Slayer’ın yaratıcısı Joss Whedon’dan  yeni bir çizgi roman serisi geliyor. Dizide Anthony Head’in canlandırdığı Rupert Giles karakterinin gençliğini göreceğimiz Giles isimli seri, Dark Horse tarafından yayımlanacak.

İlki şubat ayında raflarda yerini alacak dört bölümden oluşacak Giles serisinde Joss Whedon ve Erika Alexander yazar olarak yer alıyor. Çizimler de DC Comics’in çeşitli serilerinde yaptığı çalışmalarla tanınan Jon Lam imzası taşıyacak. Rupert Giles’ın 15 yaşındaki haline geri dönerek gizemli bir olayı araştırmak adına liseye gittiği bir macerayı konu edecek Giles hakkında açıklamalarda bulunan Whedon, serinin özellikle Amerika’da eğitim, ırkçılık ve sınıfsal ayrımlar üzerinde duracağını vurguladı. Henüz Buffy evreninden başka hangi karakterleri göreceğimiz konusunda bir açıklama yapılmış değil.

Yazarlardan Erika Alexander da hem Joss Whedon’la kendi yarattığı bir evrende çalışma şansı yakalamış olduğu için hem de Buffy hayranlarının favori karakterlerinden birinin sıra dışı bir macerasını kaleme aldığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Şubat ayında yayımlanacak ilk Giles macerasının kapağı aşağıda görülebilir.

Giles1

Benzer yazılar