Kırım Kilisesi konserlerinin mart ayı konukları Murcof ve Nick Mazzarella & Tomeka Reid ikilisi

Kırım Kilisesi konserlerinin mart ayı konukları Murcof ve Nick Mazzarella & Tomeka Reid ikilisi

Geçtiğimiz yıl Etienne Jaumet, Gigi Masin ve Gökçen Kaynatan gibi isimlerin etkileyici konserleriyle başlayan Kırım Kilisesi konserleri bu sene de tam gaz devam ediyor. Serinin sıradaki konukları 18 Mart tarihinde Murcof ve Nick Mazzarella & Tomeka Reid ikilisi. Günün açılış performansınıysa İstanbullu prodüktör Biblo yapacak.

Daha önce hem solo performansıyla hem de Vanessa Wagner eşliğinde İstanbul’da sahne alan Murcof, 2000’ler deneysel müzik sahnesinin en üretken isimlerinden biri. Klasik müzik ve minimal elektronik yaklaşımlardan beslenen Meksikalı müzisyen, besteci ve prodüktör Murcof’un 2005 çıkışlı albümü Remembranza‘da yer alan “Camino” şarkısını aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.

Chicago’nun doğaçlama ve caz sahnesinin iki önemli figürü olan saksofonist Nick Mazzarella ve çellist Tomeka Reid, duo olarak gerçekleştirecekleri özel bir performansla Murcof öncesinde sahne alacaklar. Kariyerleri boyunca birçok farklı müzisyenle iş birliklerine imza atan ikilinin 2015 çıkışlı Signaling albümünde yer alan “Let It Be Known”, aşağıdaki bağlantıdan dinlenebilir.

Proudpilot grubunun üyelerinden biri olan Pınar Üzeltüzenci’nin solo projesi Biblo, geride bıraktığımız yıllarda c.sides ve Quetzi Records gibi platformlardan albümler yayınlamıştı. Son olarak Alman ambient / drone ikilisi [ B O L T ]’la bir ortak EP yayınlayan Biblo, 2011 yılında Madrid’de gerçekleşen Red Bull Music Academy’nin mezunlarından biri.

Etkinliğin detayları için buraya tıklamanız yeterli.

Benzer yazılar