Martin Scorsese’nin merakla beklenen yeni filmi “Silence”tan ilk fragman

Martin Scorsese’nin merakla beklenen yeni filmi “Silence”tan ilk fragman

Başrollerinde Andrew Garfield, Adam Driver ve Liam Neeson’ı izleyeceğimiz, uzun süredir merakla beklenen yeni Martin Scorsese filmi Silence‘tan ilk fragman görücüye çıktı. Son olarak The Wolf Of Wall Streetle karşımıza çıkan ünlü yönetmenin yeni filmi 1966 yılında yayınlanan aynı isimli Shûsaku Endô romanından uyarlanıyor.

17. yüzyılda iki Cizvit rahibinin kendi akıl hocalarını bulmak ve Hristiyanlığı yaymak için gittiği Japonya’da maruz kaldıkları şiddet ve zulümü konu eden Silence‘ın uyarlama senaryosu Martin Scorsese ve Jay Cocks imzası taşıyor. Jay Cocks bugüne dek The Gangs Of New York ve The Age of Innocence gibi filmlerde Scorsese ile birlikte çalışmıştı.

Söz konusu film 2000’lerin başlarından beri Scorsese’nin gündemindeydi. Üstelik bu filmin çekileceğine dair haberler ilk olarak konuşulmaya başlandığında filmin başrolünde izleyeceğimiz isimler Gael Garcia Bernal, Daniel Day Lewis ve Benicio Del Toro olarak belirlenmişti. Fakat sonrasında yapımcılardan kaynaklanan sebeplerle projenin defalarca ertelenmesi oyuncu kadrosunda bu değişikliklerin yaşanmasına sebep olmuştu.

İlk olarak 2016 sonbaharında vizyona girmesi planlanan film, 2017’nin ilk aylarında gösterime girecek. Silence‘ın heyecan veren fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

Benzer yazılar