Matthew Vaughn’dan yeni bir DC filmi için görüşmelere başladığını doğruladı

Matthew Vaughn’dan yeni bir DC filmi için görüşmelere başladığını doğruladı

Kingsman serisi, Kick-Ass ve X-Men: First Class filmlerinin yönetmeni Matthew Vaughn’un ismi, şu sıralar yakın gelecekte çekilecek bir DC Comics uyarlaması için gündemde. Son dönemde epey konuşulan iddialar yönetmen tarafından da doğrulandı.

IGN UK’in podcast yayınına konuk olan Vaughn, yönetmenliğini üstlendiği X-Men filminin süper kahraman janrına herhangi bir yenilik getirmediğini ve sıradan bir filmden daha fazlası olmadığını düşündüğünü dile getirdi. “Bir şeyleri yeniden keşfetmek her zaman daha heyecanlı” diyen Vaughn, Marvel evreninden bir film çekme şansı olsa Guardians of the Galaxy filmi yapmak isteyeceğini ama halihazırda yayınlanmış olan iki filmi daha iyi hale getirmesinin pek de ihtimaller dahilinde olmadığına inandığını belirtti.

DC evrenine büyük bir sevgi duyduğunu ve hem Warner Bros. hem de DC Entertainment yetkilileriyle bir süredir olası projeler için temasta olduğunu açıklayan Matthew Vaughn, herhangi bir karakter ya da süper kahraman ismi vermekten kaçınsa da birden fazla olasılık üzerine konuştuklarının altını çizdi. “Batman filmi çekecek olsaydım, zaten mükemmel bir şekilde sinemaya uyarlanmış olan Dark Knight dünyasına girmekten kaçınırdım” sözleriyle çekeceği uyarlamada kendisinden bir şeyler katabilme imkanı bulmanın önemini vurgulayan Matthew Vaughn, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Avengers: Infinity War fragmanının fazlasıyla Justice League filmini çağrıştırdığını ve bu tür benzerliklere tahammülü kalmadığını söyledi.

Yönetmenin ismi özellikle henüz resmi ismi bilinmeyen yeni Superman filmi için gündemde.

Benzer yazılar