Melvins’ten yeni albüm müjdesi: “Pinkus Abortion Technician”

Melvins’ten yeni albüm müjdesi: “Pinkus Abortion Technician”

Sludge ve deneysel rock gibi türlerin öncü gruplarından Melvins, hala farklı şeyler denemeye ve heyecan verici albümler yayınlamaya devam ediyor. Buzz Osborne ve ekibi bu kez iki bas gitarist eşliğinde kaydedilen bir albümle geliyor.

Pinkus Abortion Technician ismini taşıyan albüm sekiz şarkıdan oluşacakr ve grubun son dönemdeki konserlerinde sıklıkla çaldığı The Beatles cover’ı “I Wanna Hold Your Hand”i de ilk stüdyo kaydıyla dinleyicilerle buluşturacak. Ipecac Records etiketiyle yayınlanacak albümde ayrıca Butthole Surfers’ın “Moving to Florida” ve James Gang’in “Stop” şarkılarının bir tür medley’si olan “Stop Moving to Florida” isimli şarkı da yer alacak.

Albümle ilgili açıklamalarda bulunan Osborne, “Daha önce iki gitaristimiz ve iki davulcumuz oldu ama hiç iki basçıyla çalmadık” diyerek söz konusu denemenin çıkış noktasına işaret etti. Albümdeki baslardan sorumlu Steven McDonald ve Jeff Pinkus ikilisinin grupla birlikte turneye de çıkacağını ve yenilenmiş bir canlı performans kurulumuyla sahnede olacaklarına değinen Osborne, iki basçıyla da çalışmanın harika bir deneyim olduğunu ve kayıtlarda çok fazla barbekü yapılıp kahve içildiğini sözlerine ekledi.

20 Nisan’da raflardaki yerini alacak yeni Melvins albümünün kapak tasarımını aşağıda görebilirsiniz.

melvins-pinkus-abortion-technician

Benzer yazılar