Midvil, Robogeisha, Slug Salt Lava ve dahası, bu hafta sonu ÆVOM’un Peyote’de konuğu oluyor

Midvil, Robogeisha, Slug Salt Lava ve dahası, bu hafta sonu ÆVOM’un Peyote’de konuğu oluyor

Bağımsız müzik oluşumu ÆVOM’un, İstanbul’un farklı mekânlarına yayılan etkinlikleri bugün ve yarın Peyote Nevizade’ye taşınıyor. Bu akşam Portal serisi yarın akşam da bir diğer oluşum Voiceprint iş birliğiyle gerçekleşecek buluşmada yedi isim sahne alacak.

Portal serisi kapsamında kültür ve tarz göz etmeden sesi en yalın hâliyle deneme olanağı yaratmayı amaçlayan ÆVOM, bu gece gerçekleşecek yeni buluşmasında geçtiğimiz yıl ilk albümü Great Journey’yi yayınlayan Midvil’le birlikte enstrümantal math rock grubu Kapsuka ve müziğinde post-apokaliptik temalara yer veren Slug Salt Lava’yı ağırlıyor. Saat 22:00’de başlayacak etkinliğin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

ÆVOM’un ikinci Peyote çıkarmasında yanında Voiceprint de yer alıyor. Bu kez elektronik müziğin farklı sularında yüzecek bir geceyle karşımıza çıkan iki oluşumun konukları arasında geçtiğimiz günlerde açıklanan RBMA 2018 programında Türkiye’nin katılımcılarından biri olacağı açıklanan Robogeisha bulunuyor. Gecede sahne alacak diğer isimler de modüler synthesizer odaklı bir doğaçlama performans sergileyecek Geiger, görsel işlerinde olduğu gibi işitsel çalışmalarında da glitch’lere ağırlık veren Fatih Yapar’ın solo projesi Acid Work ve aksak ve puslu bir tekno icra eden İngiltere doğumlu müzisyen Joe Conchie. Etkinliğin detayları burada.

Benzer yazılar