Mix Festival’e geri sayım: Red Bull Warm Up Sahnesi

Mix Festival’e geri sayım: Red Bull Warm Up Sahnesi

Bu haftasonu gerçekleşecek Mix Festivali’nin sahnelerinden biri de Red Bull Warm Up sahnesi olacak. Yerel sahneden genç yeteneklere müzik kariyerlerini ilerletebilecekleri bir platform sunan Red Bull Warm Up projesi için 2017 yılında seçilen isimler Mix Festival’in 16 Aralık programında müzik keyfini erken saatte başlatıp katılımcıları geceye hazırlayacak. Warm Up sahnesinde performans sergileyecek isimlere kısaca göz gezdiriyoruz.

Mert Pamukçu @16:45
Red Bull Warm Up projesinin bu sene üniversite öğrencilerine de şans vermesi sonrasında üniversite kampüsünde “Bulut” isimli parçasına çektiği video ile Warm Up’a katılacak isimler arasına seçilen Mert Pamukçu, Mix Festival’deki Warm up sahnesinin ilk konuğu olacak. Müziğe 11-12 yaşlarında piyano hevesiyle başlayan Pamukçu’nun müzik ile daha ciddi seviyede ilgilenmesi ise lise yıllarında başlamış. Bu dönemde çeşitli gruplar kuran Pamukçu, aradıkları vokalisti bulamadıklarında ise deneme için vokallere geçmiş ve çevresinden gelen olumlu tepkiler sonrasında grubun vokalisti olarak devam etmiş.

Hedonutopia – 17:30
Geçtiğimiz sene Ucube Dizayn isimli ilk albümlerini yayınlayan Hedonutopia son dönemde yerli alternatif sahnenin hızla yükselen ekiplerinden. Dönem dönem farklı şehirlere dağılmalarına rağmen beraber müzik yapmayı sürdüren ekip aslında on iki senedir üretmeye devam ediyor. Hedonutopia projesi ise yedinci senesini doldurdu. Şu sıralar ikinci albüm için çalışmalarını sürdüren ekibin yaptığı müzik için Türk işi dream pop” yakıştırmasını yapanlar bir hayli çok olsa da Hedonutopia elemanları içlerinden gelen müziği yapmanın dışında türsel bir kaygı gütmediklerini ifade ediyor.

Al’York – 18:15
Bugüne kadar Debut (2016) ve canlı kayıtlarından oluşan Plastic Jungle (2017) isimli iki EP yakalayan Al’York grubu Ankara çıkışlı. Indie rock ve rock’n roll arasındaki skalada serbestçe dolanan ekip bir konser sonrası enstrümanları toplayacakken bir araya gelip bir Jeff Buckley parçası çaldıktan sonra birbirlerine iyice kenetlenmiş. Ankara’da kendi stüdyolarında her gün buluşarak müzik yapan Al’York grubunun isminin tam bir anlamı olmasa da ekip bu ismin kendilerine “bulunduğun yeri olmak istediğin yere çevir” mesajı veren ve yaratıcılıklarını körükleyen bir yerden geldiğini söylüyor.

Loradeniz – 19:00
Lora Deniz Ömeroğlui Loradeniz isimli son projesini geçtiğimiz sene yayınlanan Mara EP’si ile tanıtmıştı. Çok erken yaşta piyano ile başladığı ve Bilgi Üniversitesi’nde sürdürdüğü müzik eğitimine şuanda Utrecht’te devam eden Loradeniz’in ilk EP’si kendi kişisel deneyimlerine dayanarak piyano ile yazdığı parçalardan oluşuyor. Temel odağını piyano ve elektronik enstrümanlar üzerine kuran Loradeniz akustik ve elektronik elementlerin süzülen narin vokallerle bir araya geldiği kişiselliği hissedilen bir müzik üretiyor.

Ethnique Punch – 19:45
Ethnique Punch ismiyle tanıdğımız Ali’Eksan Eskişehir çıkışlı bağımsız bir MC, prodüktör ve videografiker. Bugüne kadar üç enstrümantal üç rap olmak üzere toplam altı albüm yayınlayan Ethnique Punch’ın Tabula Rasa ismini verdiği bir üçleme olacak albüm serisinin ilk ayağı olan Vinyet albümünü ise geçtiğimiz sene Viyana merkezli plak şirketi Well Gedacht etiketiyle yayınladı. Kendi hayatını etkileyen farklı kültürlerden ve olgulardan etkilenerek ortaya eklektik ve etkileyici bir müzik çıkaran Ethnique Punch çevik, esnek rap tarzı ile zeka ve mizah dolu sözleriyle de epey dikkat çekiyor.

Benzer yazılar