Mogwai yeni klibiyle karşımızda: “Party In The Dark”

Mogwai yeni klibiyle karşımızda: “Party In The Dark”

Every Country’s Sun isimli yeni albümü için gün sayan İskoç grup Mogwai, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı “Party In The Dark” single’ı için çekilen kliple karşımızda.

Ekibin kurucusu olduğu Rock Action Records etiketiyle yayınlanacak olan albüm 1 Eylül’de raflardaki yerini alacak. Mogwai ile daha önce de çalışan ve kataloğunda The Flaming Lips, MGMT, Tame Impala ve nice isim bulunan ünlü prodüktör Dave Fridmann eşliğinde kaydedilen albüm, Mogwai kataloğunun dokuzuncu uzunçaları.

Geçtiğimiz aylarda “Coolverine” isimli şarkı için çekilen klibi servis eden Mogwai, “Party In The Dark”ın klibi için de Craig Murray ile çalışmış ve ortaya ilginç bir video çıkmış. Ekibin imzası haline gelen sürükleyici atmosferler, vurucu bas yürüyüşleri ve kirli gitar tonlarının öne çıktığı “Party In The Dark”, grubun vokallere de yer verdiği nadir parçalarından biri. Şarkı, 25 Ağustos’ta 7 inç plak formatıyla single olarak da yayınlanacak. Single’ın B yüzünde de “Eternal Panther” isimli, albümde de olmayan yeni bir Mogwai şarkısı yer alacak.

Yeni Mogwai klibi “Party In The Dark”, aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir.

Benzer yazılar