Naif ve akışkan: Pickle Darling

Naif ve akışkan: Pickle Darling

Bant Mag. No:57’deki Teftiş: Bu ay ne dinlesem? dosyamızda yer alan yeni keşiflerimizden biri de kırılgan melodiler ve basit şarkı yapılarını harmanlayan Yeni Zelandalı müzisyen Pickle Darling.

Yazı: Güven Yalın – İllüstrasyon: Türksen Kızıl

İsim seçimiyle burun kıvırabileceğiniz Pickle Darling’e bir şans vermekten kendinizi alıkoymayın! Yeni Zelandalı müzisyen Lukas Mayo, yapmak istediği müziğin tanımını şans eseri bulduğunu iddia etse de dingin ve akıcı şarkılarında ne yapmak istediğini fazlasıyla bilen bir müzisyen olduğunu ortaya koyuyor. Bir gün etrafa bakındığı bir plak dükkânında, iki farklı müzik setinde aynı anda çalmaya başlayan bir S Club 7 şarkısı ve Radiohead klasiği “Karma Police”in ortaya çıkardığı beklenmedik bütünlükten yola çıkarak kendi müziğini yapmaya başlayan Lukas Mayo’nun yayınladığı ilk kayıtsa dört the Beatles şarkısına yaptığı naif yorumlardan oluşuyordu.

Geçtiğimiz ay Z Tapes etiketiyle yayınlanan ilk albümü Mouthful’la radarımıza giren Pickle Darling, kısa ve eğlenceli şarkılarında kırılgan melodiler ve basit yapıları harmanlıyor. Spring Onion Pancakes isimli altı şarkılık albümde synth pop ve folk’a selam çakan Pickle Darling’in kendi habitatından çıkıp bir stüdyoda, daha iyi prodüksiyonlarla neler yapabileceğini de merak etmemek elde değil.

 

Bant Mag. No:57’de yer alan Teftiş: Bu ay ne dinlesem? dosyasının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer yazılar