Nick Cave’in hayatını konu alan “Nick Cave: Mercy On Me” çizgi romanı sınırlı sayıda yayınlanacak

Nick Cave’in hayatını konu alan “Nick Cave: Mercy On Me” çizgi romanı sınırlı sayıda yayınlanacak

Alman çizer ve tasarımcı Reinhard Kleist tarafından tüm çizimleri yapılan ve SelfMadeHero’dan basılacak olan Nick Cave: Mercy On Me çizgi romanında müzisyenin hayatından önemli kareleri göreceğiz.

Geçtiğimiz yıllarda Johnny Cash için I See in Darkness ve Somalili atlet Samia Yusef Omar için An Olympic Dream kitaplarını çizen Alman çizer Reinhard Kleist, bu kez Nick Cave için yaptığı çalışmayla karşımızda. Nick Cave’in hayatını konu alan Nick Cave: Mercy On Me kitabında Cave’in hem müzisyenliği hem de yazarlığı üzerine yoğunlaşılıyor. Nefis çizimlerle karşımızda olacak kitap için Nick Cave’in Reinhard Kleist ile bir araya geldiği ve şu sözleri söylediğini de atlamayalım: “Bugüne kadar gördüğüm biyografilerden en gerçekçi olanı bu! Yalnız bir şey söylemek istiyorum. Ben kesinlikle Elisa Day’i öldürmedim”. The Birthday Party, The Bad Seeds gibi gruplarıyla olan hikayelerinden uyuşturucu bağımlılığına kadar uzanan geçmişine yakından bakma imkanı bulacağınız Reinhard Kleist’ın Nick Cave: Mercy On Me kitabıyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Reinhard-Kleist-NickCave-Mercyonme-illustration-itsnicethat-3 Reinhard-Kleist-NickCave-Mercyonme-illustration-itsnicethat-6 Reinhard-Kleist-NickCave-Mercyonme-illustration-itsnicethat-2 Reinhard-Kleist-NickCave-Mercyonme-illustration-itsnicethat Reinhard-Kleist-NickCave-Mercyonme-illustration-itsnicethat-5

Screen Shot 2017-09-05 at 12.18.02

Benzer yazılar