Nile Rodgers’tan yeni Chic albümüne dair detaylar

Nile Rodgers’tan yeni Chic albümüne dair detaylar

Disko müziğin öncü ekiplerinden Chic, yirmi beş yılı aşkın sürenin ardından yeni bir albüm yayınlıyor. Pitchfork’a bir röportaj veren grubun lideri Nile Rodgers, heyecan verici konuk müzisyen kadrosunu paylaştı.

İlk başta 2015 yılında yayınlanması planlanan albüm, çeşitli sebeplerle ertelenmişti. Bu yıl yayınlanması kesin gözüken albümün ismi de bu anlamda biraz manidar: “It’s About Time”.

Chic’in uzun yılların ardından stüdyoya dönüşünde yanında hem yeni nesilden hem de 1980’ler ve 1990’larda izini bırakmış isimler de yer alıyor. Rodgers’ın röportajında yer verdiği konuk müzisyenler arasında Bruno Mars, Anderson .Paak, Debbie Harry, Haim, Stefflon Don, Craig David, Mura Masa ve Nao bulunuyor.

Albümün içeriğine dair çok fazla detay vermekten kaçınan Rodgers, It’s About Time’ın hayatının bir yansıması değil; hayatının bir kutlaması olduğunu dile getirdi. Efsanevi müzisyenin “Kariyerim boyunca yaşadığım tüm dönüm noktalarını ve harika ilişkileri kutluyor” şeklinde tanımladığı albüm için bekleyişimiz yakında sonlanacak gibi gözüküyor.

Benzer yazılar