Nuri Bilge Ceylan’ın “Ahlat Ağacı” filmi Cannes’da yarışacak

Nuri Bilge Ceylan’ın “Ahlat Ağacı” filmi Cannes’da yarışacak

Cannes Film Festivali’nin 2018 programında görmeyi beklediğimiz fakat ilk açıklamada yer almayan filmlerden birkaçı, bugün itibariyle festival programındaki yerlerini aldı.

Nuri Bilge Ceylan’ın merakla beklenen yeni filmi Ahlat Ağacı’yla birlikte Terry Gilliam’ın hazırlıkları yıllarca süren The Man Who Killed Don Quixote’u da festivale dahil edildi. The Man Who Killed Don Quixote, aynı zamanda Cannes’ın bu yılki kapanış filmi olacak.

Ahlat Ağacı’yla birlikte festivalde yarışacak olan iki film daha açıklandı. Cannes’dan 10 yıl önce ödülle ayrılan Sergey Dvortsevoy’un yeni uzun metrajı Ayka ve Yann Gonzalez’in ilk kez festivalde yarışacağı Un Couteau Dans Le Cœur da programa eklenen filmler arasında.

Festival programına eklenen diğer ilgi çekici yapımlar arasında Kevin Macdonald’ın efsanevi müzisyen Whitney Houston’ın hayatını konu eden belgeseli Whitney, Ramin Bahrani’nin Ray Bradbury’nin aynı isimli romanından uyarladığı Fahrenheit 451 ve Arjantinli yönetmen Alejandro Fadel’in Muere, Monstruo, Muere filmleri bulunuyor.

Benzer yazılar