Oscar’ın habercilerinden Independent Spirit Awards’un adayları açıklandı

Oscar’ın habercilerinden Independent Spirit Awards’un adayları açıklandı

Her yıl Oscar’lardan bir gece önce düzenlenen bir törenle sahiplerini bulan ve bütçesi 20 milyon $’ın altındaki Amerikan bağımsız yapımlarının yarıştığı Independent Spirit Awards’un bu yılki adayları açıklandı. Sundance’den beri yılın en sevilen filmlerinden birine dönüşen Call Me By Your Name’in 6 adaylık kazandığı listede, sosyo-politik gerilim Get Out ve Safdie Kardeşler’in aksiyon bombası Good Time da beşer kategoride kendine yer buldu.

Adayların tamamı ise şöyle:

cmbynCall Me By Your Name

EN İYİ FİLM
Call Me by Your Name
The Florida Project
Get Out
Lady Bird
The Rider

EN İYİ YÖNETMEN
Jonas Carpignano, “A Ciambra”
Luca Guadagnino, “Call Me by Your Name”
Jordan Peele, “Get Out”
Sean Baker, “The Florida Project”
Benny & Josh Safdie, “Good Time”
Chloé Zhao, “The Rider”

EN İYİ İLK FİLM
Columbus
Ingrid Goes West
Menashe
Oh Lucy
Patti Cake$

lady birdSaoirse Ronan, Lady Bird

EN İYİ KADIN OYUNCU
Salma Hayek, “Beatriz at Dinner”
Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Margot Robbie, “I, Tonya”
Saoirse Ronan, “Lady Bird”
Shinobu Terajima, “Oh Lucy”
Regina Williams, “Life and Nothing More”

EN İYİ ERKEK OYUNCU
Timothee Chalamet, “Call Me by Your Name”
Harris Dickinson, “Beach Rats”
James Franco, “The Disaster Artist”
Daniel Kaluuya, “Get Out”
Robert Pattinson, “Good Time”

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
Holly Hunter, “The Big Sick”
Allison Janney, “I, Tonya”
Laurie Metcalf, “Lady Bird”
Lois Smith, “Marjorie Prime”
Taliah Lennice Webster, “Good Time”

barryBarry Keoghan, The Killing of a Sacred Deer

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
Nnamdi Asomugha, “Crown Heights”
Armie Hammer, “Call Me by Your Name”
Barry Keoghan, “The Killing of a Sacred Deer”
Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Bennie Safdie, “Good Time”

EN İYİ SENARYO
Lady Bird
The Lovers
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Get Out
Beatriz at Dinner

EN İYİ İLK SENARYO
Donald Cried
The Big Sick
Women Who Kill
Columbus
Ingrid Goes West

Columbus 04Columbus

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ
The Killing of a Sacred Deer
Columbus
Beach Rats
Call Me by Your Name
The Rider

get outGet Out

EN İYİ KURGU
Good Time
Call Me by Your Name
The Rider
Get Out
I, Tonya

JOHN CASSAVETES ÖDÜLÜ
A Ghost Story
Dayveon
Life and Nothing More
Most Beautiful Island
The Transfiguration

ROBERT ALTMAN ÖDÜLÜ (EN İYİ OYUNCU KADROSU)
Mudbound

EN İYİ BELGESEL
The Departure
Faces Places
Last Men in Aleppo
Motherland
Quest

bpmBPM

EN İYİ YABANCI FİLM
“A Fantastic Woman”
“BPM”
“Lady Macbeth”
“I Am Not a Witch”
“Loveless”

PIAGET YAPIMCI ÖDÜLÜ
Giulia Caruso & Ki Jin Kim
Ben LeClair
Summer Shelton

SOMEONE TO WATCH ÖDÜLÜ
Amman Abassi, “Dayveon”
Justin Chon, “Gook”
Kevin Philips, “Super Dark Times”

TRUER THAN FICTION ÖDÜLÜ
Shevaun Mizrahi, “Distant Constellation”
Jonathan Olshefski, “Quest”
Jeff Unay, “Cage Figher”

BONNIE ÖDÜLÜ
So Young Kim
Chloe Zhao
Lynn Shelton

 

Benzer yazılar