Queens Of The Stone Age yeni albüm hazırlıklarına başlıyor

Queens Of The Stone Age yeni albüm hazırlıklarına başlıyor

Son albümü …Like Clockwork‘ü üç yıl önce yayınlayan Queens Of The Stone Age, yeni albüm çalışmaları için stüdyoya giriyor. Grubun gitaristi Troy Van Leeuwen, yeni albüme dair tonlarca fikirlerinin olduğunu ve bu yıl bitmeden bir şeyler yayınlamak niyetinde olduklarını söyledi.

Matt Pinfield’ın “2 Hours” isimli podcast’ine konuk olan Leeuwen, bir sonraki QOTSA albümü üzerine bir süredir konuştuklarını dile getirdi. …Like Clockwork albümünü “kişisel” ve “büyük” sıfatlarıyla tanımlayan gitarist, bu albüm sonrasında yapacakları yeni kayıtlar için heyecanlı olduğunu da vurguladı. Bir süredir yeni projesi Gone Is Gone’la meşgul olan Leeuwen, yaptığı açıklamada …Like Clockwork‘ün bugüne kadar kaydettikleri en zorlayıcı albüm olduğunu ve bir kez daha aynı şeyi yapmak istemediklerini söyledi.

Grubun lideri Josh Homme, son QOTSA albümünün ardından Eagles Of Death Metal’le bir albüm yayınlamış ardından da yeni Iggy Pop albümünün prodüktörlüğünü üstlenmiş ve efsanevi müzisyenle turneye çıkmıştı. Son albümün ardından grubun kadrosunda yer alan Dean Fertita, Michael Shuman ve Jon Thedore da bu boşlukta birçok farklı projeyle karşımıza çıkmıştı. Yeni QOTSA albümü için şimdiden heyecanlı bir bekleyişin başladığını söylemek mümkün. Bu sırada grubun son albümünün en dramatik şarkılarından biri olan “I Appear Missing”i bir kez daha dinleyelim!

Benzer yazılar