Quentin Tarantino’nun yeni filmi Manson cinayetlerini konu edecek

Quentin Tarantino’nun yeni filmi Manson cinayetlerini konu edecek

Son olarak The Hateful Eight isimli filmiyle karşımıza çıkan usta yönetmen Quentin Tarantino’nun yeni uzun metrajıyla ilgili ilk haberler geldi. Manson Ailesi’ni ve cinayetlerini konu edecek bir film için kolları sıvayan Tarantino, başroller için Brad Pitt ve Jennifer Lawrence’la görüşmüş.

Tarantino tarafından yazılan senaryonun, Manson’lar tarafından öldürülen ve aynı zaman Roman Polanski’nin de eşi olan Sharon Tate’i merkezine aldığı konuşuluyor. Söz konusu karakteri de Jennifer Lawrence’ın canlandırması gündemde. Aynı karakter için Margot Robbie’nin de ismi geçiyor.

Yönetmenin önceki filmlerinde olduğu gibi bir kez daha Harvey ve Bob Weinstein’la çalışacağı yeni projesi, şimdiye dek çektiği ve gerçek olaylardan uyarlanan ilk filmi olacak gibi gözüküyor. Filmin başrolü için ismi geçen oyunculardan Brad Pitt’le daha önce Inglorious Basterds filminde birlikte çalışan Tarantino, yeni filmini önümüzdeki yılın yaz aylarında çekmeyi planlıyor. Usta yönetmen The Hateful Eight‘in ardından verdiği röportajlarda iki uzun metraj film daha çekip emekliye ayrılmak istediğini açıklamıştı.

Sharon Tate – Charles Manson filmiyle ilgili daha fazla detayın önümüzdeki haftalarda paylaşılması muhtemel.

Benzer yazılar