Rage Against The Machine solisti Zack De La Rocha’dan yeni şarkı

Rage Against The Machine solisti Zack De La Rocha’dan yeni şarkı

Rage Against The Machine’in solisti Zack De La Rocha, uzun süredir hazırlıklarını sürdürdüğü yeni solo albümünden ilk single’ı yayınladı. Prodüksiyonunu Run The Jewels’tan El-P’nin üstlendiği şarkı “Digging For Windows” ismini taşıyor.

Bir süredir Cypress Hill ve Public Enemy üyeleriyle kurdukları Prophets of Rage isimli grupla turne ve kayıt yapan diğer Rage Against The Machine üyeleri Tim Commerford, Tom Morello ve Brad Wilk; Zach De La Rocha’yı da bu proje için davet ettiklerini fakat kendisinin solo albüm kayıtları sebebiyle bu daveti reddettiğini dile getirmişlerdi.

Run The Jewels’ın ikinci albümünde bir şarkıda ekibe eşlik eden ve daha öncesinde de Mars Volta ve Queens Of The Stone Age davulcusu Jon Theodore’la One Day As A Lion projesiyle karşımıza çıkan Zach De La Rocha’nın yeni single’ı yoldaki albüm için fazlasıyla heyecan veriyor. Chavez ve Zwan gibi gruplardan tanıdığımız Matt Sweeney’nin gitar ve Ninja Tune’dan yayınladığı kayıtlarıyla tanınan New York’lu müzisyen Nick Hook’un da klavye çaldığı parçayı aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.

 

Benzer yazılar