The Harvey Awards töreni, 30. yılında New York Comic Con’a taşınıyor

The Harvey Awards töreni, 30. yılında New York Comic Con’a taşınıyor

Efsanevi karikatürist Harvey Kurtzman anısına 1988 yılından bu yana dağıtılan ve çizgi roman / karikatür dünyasının en prestijli ödülleri arasında yer alan The Harvey Awards, önümüzdeki yıldan itibaren Kurtzman’ın doğduğu yer olan New York’ta sahiplerini bulacak.

İlk olarak Chicago Comicon’da gerçekleşen The Harvey Awards törenleri, sonraki yıllarda sırasıyla Dallas Fantasy Fair, WonderCon, Pittsburgh Comicon, MoCCA Festival ve Baltimore Comic-Con’a taşınmıştı. 2006 yılından bu yana Baltimore’da sahiplerini bulan ödüller, 30. yıldönümüne denk gelen 2018 itibariyle New York Comic Con’da dağıtılacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Harvey Kurtzman’ın kızı Nellie Kurtzman, söz konusu değişikliğin aileleri için çok anlamlı olduğunu dile getirdi. Babasının hayatının tamamını New York’ta geçirdiğinin altını çizen Nellie Kurtzman, ödül töreninin de efsanevi sanatçılarının çalışmalarının ve genel anlamıyla çizgi roman endüstrisinin doğduğu yere dönüyor olmasının çok doğru bir hamle olduğunu düşündüğünü sözlerine ekledi. New York Comic Con’un Kuzey Amerika’daki en geniş çaplı çizgi roman fuarı olduğunu hatırlatan Kurtzman, 2018’de gerçekeleşecek ödül töreninin çok özel bir etkinlik olacağı görüşünde.

 

Bu yıl 5-8 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan NYCC 2017’de The Harvey Awards için özel bir resepsiyon ve tanıtım etkinliği gerçekleşecek. Bu yıl dağıtılmayacak olan The Harvey Awards, önümüzdeki yıl kapsamlı bir ödül töreniyle geri dönecek. 2016 yılında gerçekleşen ödül törenine Image Comics’in popüler serisi Saga ve Top-Shelf’in yakında dizi uyarlamasını da izleyeceğimiz serisi March‘ın ikinci kitabı damgasını vurmuştu.

Benzer yazılar