Tim Burton’dan “Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children”a dair açıklamalar

Tim Burton’dan “Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children”a dair açıklamalar

30 Eylül’de gösterime girecek yeni Tim Burton filmi Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children için heyecanlı bekleyişimiz sürüyor. Collider’a filme dair kısa bir röportaj veren ünlü yönetmen, Ransom Riggs imzalı aynı isimli romanı sinemaya uyarlamaya nasıl karar verdiğini anlattı. Burton röportajında Beetlejuice hakkındaki söylentilere de açıklık getirdi.

Ünlü sinema blogger’ı Steve Weintraub’un sorularını yanıtlayan Tim Burton, Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children kitabını okumadan önce, kitap için hazırlanmış görsellerin kendisini etkilediğini dile getiriyor. Kitapta kullanılan görsellerdeki gizem ve şiirselliği kendisine yakın bulduğunu söyleyen Burton, kitabı okumaya başladıktan kısa süre sonra filmi çekmek konusunda ikna olmuş. Kitapta kendisinin de çocukluk yıllarında hissettiği “farklı olduğunu bilmek” durumuna değinildiğini ve bu hissiyatın ömür boyu kişiyi terk etmediğini vurgulayan Burton, hikayenin en vurucu detaylarından birinin bu olduğunu söylüyor.

Filmin hem yaratıcı hem oyuncu ekibinin bir arada harika bir iş çıkardığını söyleyen ünlü yönetmen, ekibi “garip ve işlevsel bir aile” olarak tanımlıyor. Özellikle filmdeki çocuk oyuncuların performansından çok etkilendiğini belirten Burton, bu anlamda kendini şanslı hissettiğini belirtiyor.

Başrollerinde Eva Green, Samuel L. Jackson, Asa Butterfield ve Chris O’Dowd’u izleyeceğimiz filmin fragmanını aşağıda görebilirsiniz.

Weintraub’un kısa röportajında uzun süredir gündemde olan Beetlejuice‘un devam filmine dair de açıklamalar yapan Burton, yazılan ve iddia edilen birçok şeyin gerçeği yansıtmadığını söylüyor. Filmin başrol oyuncularından Michael Keaton ve Winona Ryder’la devam filmi konusunda defalarca konuştuğunu ve ortada henüz somut bir durum olmadığını vurgulayan Tim Burton, doğru zaman ve doğru bir hikayeyle bu filmi yapabileceklerini fakat aksi takdirde zorlama bir devam filmi çekmek istemediklerini dile getiriyor.

 

 

 

 

 

Benzer yazılar