Tommy Lee Jones ve Brad Pitt, yeni James Gray filminde başrollerde

Tommy Lee Jones ve Brad Pitt, yeni James Gray filminde başrollerde

The Lost City of Z filminin yaratıcısı James Gray, senaryosunu da yazdığı yeni bir bilimkurgu filmi için hazırlıklarını sürdürüyor. Ad Astra ismini taşıyacak filmde Tommy Lee Jones ve Brad Pitt başrollerde yer alacak.

Bir araştırma göreviyle Neptün’e giden ve hiç geri dönmeyen bir astronot olan babasını yirmi yıl sonra bulmaya çalışan bir karakteri merkezine alan Ad Astra‘da Tommy Lee Jones ve Brad Pitt, baba oğul karakterleri canlandıracak. Senaryosu James Gray ve Ethan Gross işbirliğiyle yazılan filmin yapımcılığını da Brad Pitt’in kurucusu olduğu Plan B üstleniyor. Filmin çekimleri eylül ayında başlıyor.

Son olarak Netflix filmi War Machine‘de izlediğimiz Brad Pitt, yönetmenliğini David Fincher’ın üstleneceği konuşulan ikinci World War Z filminde de rol alacak. Geçtiğimiz yıl Jason Bourne filmiyle karşımıza çıkan Tommy Lee Jones’u yakında izleyeceğimiz ilk film, kasım ayında vizyona girecek olan komedi – aksiyon filmi Villa Capri olacak. Söz konusu filmde Tommy Lee Jones’a Morgan Freeman ve Glenne Headly eşlik ediyor. Çekimleri tamamlanan Shock and Awe filminde de Woody Harrelson, Jessica Biel ve Milla Jovovich’le birlikte kamera karşısına geçen Jones, 2003 yılında George Bush döneminde gerçekleşen Irak işgalinin gerçek sebeplerini araştıran gazetecileri konu eden filmde Amerikalı gazeteci ve yazar Joe Galloway’i canlandıracak.

Benzer yazılar