Tool’dan son güncelleme: Justin Chancellor, yeni albümün neredeyse tamamlandığını açıkladı

Tool’dan son güncelleme: Justin Chancellor, yeni albümün neredeyse tamamlandığını açıkladı

2006 yılında yayınlanan 10.000 Days albümünün ardından uzun yıllar boyunca yeni albüm için çeşitli söylentiler ve haberlerle gündeme gelen Tool, nihayet bu bekleyişi sonlandırmaya yaklaşmış gibi gözüküyor. Grubun basçısı Justin Chancellor, albümdeki şarkıların aranjmanının %90 oranında tamamlandığını açıkladı.

Bir süredir gruptan farklı üyelerin yaptığı açıklamalarla yeni Tool albümü için yeşil ışık yakılmıştı ama albümün ne zaman yayınlanacağıyla ilgili somut bir açıklama gelmemişti. Metal Sucks isimli müzik platformuna konuşan Justin Chancellor, yeni albümleriyle benzersiz bir şey yapmak için fazlasıyla seçici davrandıklarını ve sürenin bu sebeple daha da uzadığını dile getirdi. Yoldaki albümde yer alacak şarkıların aranjmanının %90 oranında tamamlandığını söyleyen Chancellor, albümün hazırlık sürecini ilginç bir bilimsel deneye benzetti. Albümü kaydetmek için sabırsızlandıklarını da sözlerine ekleyen Chancellor, tüm ekibin yeni Tool albümü için kararlı olduğunu vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde Primus, Fantomas, Clutch ve The Crystal Method eşliğinde California’daki Glen Helen Amphitheater’da özel bir konser veren Tool’un söz konusu performansından “The Pot” şarkısının canlı kaydını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilir / dinleyebilirsiniz.

 

Benzer yazılar