Yeni Jack White single’ı, önümüzdeki hafta bir beyzbol maçında satışa çıkacak

Yeni Jack White single’ı, önümüzdeki hafta bir beyzbol maçında satışa çıkacak

Özellikle başında bulunduğu Third Man Records’la birlikte alışılmışın dışında yayınlara imza atan Jack White, “Strike Out” isimli yeni single’ını önümüzdeki hafta taraftarı olduğu beyzbol takımı Detroit Tigers’ın iç saha maçında satışa çıkaracak.

7 inçlik plak formatında, sınırlı sayıda ve yalnızca Tigers’ın sahası olan Comerica Park’ta satılacak olan “Strike Out” single’ının diğer yüzünde de White ve bir beyzbol efsanesi olan Kirk Gibson’ın bir söyleşisinin kaydı yer alacak. Satıştan elde edilecek gelir hem Gibson’ın hem de Detroit Tigers’ın yardım fonlarına bağışlanacak.

Lazaretto isimli son stüdyo albümünü 2014 yılında yayınlayan müzisyenin yeni bir albüm için çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor. 24 Ağustos’ta Detroit Tigers ve Minnesota Twins arasında oynanacak maçta satışa çıkacak olan “Strike Out” single’ının söz konusu albümde yer alacak şarkılardan biri olup olmadığı da henüz bilinmiyor. Jack White’ın bu meraklı bekleyişi daha eğlenceli hale getirmek için çeşitli fikirlerinin olduğu da ortada. Önümüzdeki haftalarda yeni Jack White şarkılarının sıra dışı formüllerle karşımıza çıkması muhtemel.

Yeni albüm için bekleyişimiz sürerken, geçtiğimiz yıl yayınlanan akustik kayıt derlemesinde yer alan “Carolina Drama”yı dinleyelim.

Benzer yazılar